ساعات کاری : روزهای زوج ساعت ۱۲ الی ۱۹ - یکشنبه و سه شنبه ۱۰ الی۱۴

ایمپلنت یا کاشت دندان چیست؟ ( Dental Implant )

ایمپلنت یا کاشت دندان چیست؟ ( Dental Implant )

کاشت دندان ( ایمپلنت )

آیا از پوسیدگی گسترده دندان رنج می برید؟ آیا برخی دندان های شما از بین رفته و باعث ایجاد شکاف یا فاصله های بزرگ بین بقیه دندان های شما شده است؟ در این صورت ، ممکن است بخواهید از کاشت دندان استفاده کنید. این روش می تواند هم کیفیت زندگی شما و هم میزان بهداشت دهان و دندان را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. هرچه شکاف بیشتری در بین دندان داشته باشید در پی آن از بین رفتن دندان بیشتر و وضعیت دهان شما هم بدتر می شود. این شرایط باعث می شود که باکتری ها پناه بگیرند که جدا از پوسیدگی می تواند باعث ایجاد مشکلات دیگری شود. اگر فکر می کنید کاندیدای خوبی برای کاشت دندان هستید ، برای اطلاعات بیشتر امروز با دندانپزشک خود تماس بگیرید و یا به او مراجعه کنید.  برای کسب اطلاعات راجع اینکه دقیقاً چه کاشت های دندانی وجود دارد و در مورد مزایای کاشت دندان ، به مقاله زیر نگاه کنید.

کاشت دندان چیست؟

مزایای کاشت دندان 2

با مطالعه مطالب بالا می دانید که کاشت دندان می تواند به شکاف دندان های از دست رفته و بهبود دندان های موجود که به طور قابل توجهی پوسیده شده اند ، کمک کند – اما ایمپلنت های دندانی دقیقاً چیست؟ ایمپلنت های دندانی اغلب دائمی هستند ، اما می توانند قابلیت جابجایی داشته و در دندان های شکاف  دار کاشته شوند. آنها به صورت جراحی دیجیتالی کاشته می شوند ، زیرا برای عملکرد صحیح باید در استخوان فک شما مانند یک دندان معمولی ریشه داشته باشند. این امر می تواند طولانی ترین فواید را داشته باشد ، زیرا ریشه فلز به مرور زمان به اندازه دندان طبیعی، مینای دندان پوسیدگی نخواهد کرد. یک کاشت دندان به شدت به ریشه کاذب کاشته شده در ناحیه فک فشار وارد می کند ، اما بخش های دیگری از فرآیند نیز مهم هستند. پس از کاشت ، یک قطعه پیچ مانند با نام abutment در انتهای ریشه کاشته شده که به خط لثه نزدیک می شود ، چسبانده می شود. این مکانی است که خود دندان کاشته در آن قرار گرفته است. این دندان مصنوعی که تاج نامیده می شود به صورت سفارشی ساخته شده است تا با دندان جدید شما مطابقت داشته باشد. پس از اتمام کل مراحل کاشت ، به نظر می رسد که شما دندان جدید و بدون هیچ گونه پوسیدگی و شکافی دارید! 

مزایای کاشت دندان

مزایای ایمپلنت دندان

هنگام دریافت دندان کاشته شده ، مهم است که قبل از تصمیم گیری ، کلیه فواید کاشت  را در نظر بگیرید. خوشبختانه برای این امر مزایای زیادی وجود دارد یکی از بزرگترین مزایای آن این است که جلوی تحلیل استخوان را می گیرد و  سلامت دهان و دندان شما به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. این امر به این دلیل است که باکتری ها در پوسیدگی دندان یا در فضاهای خالی دهان پناه دارند. از آنجا که یک کاشت دندان برای پشتیبانی از خود از دندانهای دیگر در اطراف خود استفاده نمی کند و در حالت ایستاده است ، به شما امکان می دهد به طور کامل و مطابق معمول آنها را تمیز کنید.

سومین مزیت ایمپلنت دندان این است که باعث بهبود ظاهر می شوند و به شما امکان می دهند اعتماد به نفس بالاتری داشته باشید. بسیاری از افراد غالباً نسبت به دندان های از دست رفته یا پوسیده خود آگاهی دارند ، بنابراین استفاده از ایمپلنت دندان به شما امکان می دهد لبخند خود را بیشتر نشان دهید.

از نظر آماری ، لبخند زدن، احساس خوب مردم نسبت به خود را افزایش می دهد ، بنابراین مرواریدهای جدید خود را نشان دهید!

 در آخر اینکه ، کاشت می تواند به شما در غذا خوردن عادی کمک کند. پوسیدگی یا از بین رفتن دندان ها می تواند منجر به درد دهان هنگام غذا خوردن شود ، اما با وجود این دندان های کمکی ، دیگر لازم نیست نگران این مسئله باشید. هیچ پایانه عصبی روی ایمپلنت دندان وجود ندارد ، بنابراین هیچ درد و ناراحتی احساس نخواهید کرد. اکنون می توانید از غذاهایی که با کاشت دندان می توانید میل کنید لذت ببرید!

چنانچه تمایل به دریافت وقت دندانپزشکی جهت کاشت دندان در مطب دارید، با شماره های کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر دلنوا تماس بگیرید.

همچنین مشاوران این مرکز پاسخگوی سوالات احتمالی شما خواهند بود

اشتراک گذاری :

کانال تلگرام

@DoctorDelnava

ساعت کاری

روزهای زوج ساعت۱۵:۰۰ تا ۱۹:۳۰ روزهای یکشنبه و سه شنبه ۱۰:۰۰ الی ۱۳:۳۰

آدرس

تهران، انتهای خيابان مطهری ( بعد از شریعتی خیابان شهدای ناجا )، نبش چهار راه سروش، پلاك ۲، طبقه ۵، واحد ۱۰