ساعات کاری : روزهای زوج ساعت ۱۲ الی ۱۹ - یکشنبه و سه شنبه ۱۰ الی۱۴

مزایای کاشت دندان های دیجیتال چیست؟

دندانپزشکی در سالهای گذشته تحولات زیادی پیدا کرده است که یکی از عالی ترین شاخه های این صنعت ایمپلنت شناسی است. با دسترسی بیشتر به دوره ها و مطالعات بین المللی، تعداد بیشتری از دندانپزشکان شروع به گرفتن تخصص در مناطق مختلف و ارائه خدمات بهتر به مشتریان خود کردند که به دنبال لبخند کامل بودند. امروزه، این لبخند کامل با کمک کاشت ایمپلنت دندان که به تدریج جایگزین تاج های سنتی می شوند ، حاصل می شود.

مزایای کاشت دندان های دیجیتال

کاشت دندان نسبت به سایر روش های ترمیم دندان فواید بیشتری دارد ، اما به دلیل تکنولوژی موجود در این مرحله نیز گران تر هستند. با این وجود ، همه چیز خیلی سریع در حال پیشرفت است و به زودی هزینه های ارزان تر باید گزینه های دیگری را برای علاقه مندان به دستیابی به لبخند مناسب ارائه دهد.

لبخند کامل چگونه ایجاد می شود؟

لبخند کامل چگونه ایجاد می‌شود

کاشت دندان همانطور که از نام آن برمی آید، یک دندان مصنوعی کاشته شده است ، اما کارهایی که باید برای بدست آوردن کاشت انجام شود بسیار زیاد است. اگر تا چند سال پیش دندانپزشک می‌توانست به سادگی منطقه را آماده کند، پیچ را در آن قرار داده و دندان مصنوعی را به آن بچسباند، اکنون فناوری دیجیتال می تواند پیش نمایش چگونگی ظاهر دندان را پس از مداخله ارائه دهد. در روزگار ما از مهندسی پیشرفته دیجیتال و رایانه ها برای ایجاد آنچه که به عنوان کاشت دندان های دیجیتال شناخته می شود استفاده می شود. معنی آن چیست؟ به عبارت ساده تر، به این معنی است که یک مهندس با دندانپزشک همکاری می کند تا ابتدا براساس ویژگی های بیمار، یک تصویر دیجیتال یا رایانه ای از ایمپلنت ایجاد کند. پس از ایجاد تصویر می توان آن را تنظیم و بهبود بخشید، یا بهتر بگوییم متناسب با نیاز بیمار خواهد بود.

کاشت دیجیتال چگونه ایجاد می شود؟

یكی از بزرگترین مزایای ایمپلنت دیجیتال این است كه براساس احساسات بیمار ایجاد می شود. پس از برداشت اول ، در رایانه رونمایی می شود که در آن چندین تغییر در نحوه ظاهر دندان یا دندان دردهان بیمار ظاهر می شود. این تنها مزیت فناوری دیجیتال مورد استفاده در کاشت دندان نیست زیرا دندانپزشک نیز در صورت لزوم می تواند با برنامه ترمیم دندانپزشکی پیشرفته به این نتیجه برسد ، این بدان معناست که می توان از ایمپلنت های دیجیتالی ایجاد شده در موارد بسیار پیچیده تر استفاده کرد ، اما با همان طبیعی بودن نتایج.

انتخاب ایمپلنت دیجیتال نسبت به نمونه سنتی

وقتی پزشکان  به این نتیجه رسیدند که به کاشت دندان و گزینه های آنها احتیاج دارند ، بیشتر بیماران به دلیل هزینه ها تمایل دارند که ایمپلنت سنتی دندانپزشکی را انتخاب کنند. با این حال ، ایمپلنت دیجیتال بیش از یک روش ترمیم دندان گران و مدرن است و دقیق ترین روش موجود تا این لحظه است.

کاشت دیجیتال به معنای استانداردهای با دقت بالا ، ظاهر طبیعی ، احساس و عملکرد خوب دندان و یک روش سریع تر است. بهترین مورد مقایسه میانگین مدت زمان لازم برای انجام روش سنتی کاشت دندان و زمان صرف شده برای کاشت دیجیتال است. فقط برای رسیدن به یک ایده ، یک کاشت سنتی می تواند 100 دقیقه طول بکشد ، در حالی که دیجیتال می تواند حدود 30 دقیقه طول بکشد. همچنین به معنای راحتی بیشتر برای بیمار ، دوره بهبودی کوتاهتر و در دراز مدت هزینه های پایین تر است.

کاشت های دندانی تکامل زیادی پیدا کرده اند و احتمالاً آنها همچنان به این پیشرفت ادامه خواهند داد.  تا زمانی که فناوری جدید کشف و یا اختراع نشود ، آنچه اکنون در زمینه کاشت دیجیتال داریم ، به اندازه کافی نشان می دهد که یک روش راحت و بدون درد برای بازیابی لبخند و عملکرد کل دهان است.

چنانچه تمایل به دریافت وقت دندانپزشکی ایمپلنت دیجیتال در مطب دارید، با شماره های کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر دلنوا تماس بگیرید
همچنین مشاوران این مرکز پاسخگوی سوالات احتمالی شما خواهند بود.

 

اشتراک گذاری :

کانال تلگرام

@DoctorDelnava

ساعت کاری

روزهای زوج ساعت۱۵:۰۰ تا ۱۹:۳۰ روزهای یکشنبه و سه شنبه ۱۰:۰۰ الی ۱۳:۳۰

آدرس

تهران، انتهای خيابان مطهری ( بعد از شریعتی خیابان شهدای ناجا )، نبش چهار راه سروش، پلاك ۲، طبقه ۵، واحد ۱۰