ساعات کاری : روزهای زوج ساعت ۱۲ الی ۱۹ - یکشنبه و سه شنبه ۱۰ الی۱۴

پروتزهای کامل و پروتزهای جزئی

پروتز-دندان-کامل-و-جزئی

علی رغم بهترین تلاش های ما ، گاهی دندان خود را از دست می دهیم. شرایط غذایی مانند هیپوکلسمی(کمبود کلسیم) و ویتامین D به ترتیب می تواند به سوء تغذیه کمک کند، وعامل اصلی در وضعیت از دست رفتن دندان ها است. هنگامی که آسیب غیرقابل برگشت است، یک پروتز دندان کامل یا پارسیل می تواند اجازه دهد تا دهان عملکرد طبیعی خود را داشته باشد. در اینجا اطلاعات مهمی وجود دارد که می توانید در مورد پروتزها بدانید.

انواع پروتزها

 سه نوع پروتز دندانی وجود دارد: کامل، پارسیل، ثابت که نوع پارسیل و کامل متحرک می باشند.

پروتز کامل هنگامی توصیه می شود که بیمار در فک بالا یا پایین کالا بدون دندان باشد، در حالی که یک پروتز پارسیل بدون توجه به موقعیت مکانی برای چند دندان از دست رفته مناسب تر است.

بسیاری از بیماران ممکن است یک پروتز ثابت را ترجیح دهند و به عنوان بریج کاشت دندان شناخته می شود که ثابت است و از طریق کاشت یا تاج در زیر خط لثه ایمن می شود.

با این وجود ، سلامت دندان های سالم و دست نخورده در تصمیم گیری برای استفاده پروتز بسیار مهم است پروتزهای متحرک برای دهان هایی که دارای شرایط مطلوب برای دریافت پروتزهای ثابت نیستند مناسب تراست.

مزایای پروتز

مزایای پروتز

پروتزها دارای مزایای یکسانی برای سلامت دهان و دندان است. جویدن غذای سخت و صحبت کردن در شرایط دهانی با کمتراز 28 یا 32 دندان، به طور فزاینده ای دشوار می شود و پروتز دندان می تواند فشار اضافی را بر روی دندان های باقیمانده تسکین دهد و آنها را مجبور به تغییر موقعیت نکند. آنها می توانند از تغییر شکل صورت به دنبال جراحی ، حمایت از لب و گونه ها جلوگیری کنند و در کاهش تهدید همیشگی بیماری های لثه مانند پریودنتیت نقش داشته باشند.

روش پروتز گذاری

برای دریافت پروتز ابتدا باید یک دندانپزشک از دهان بیمار قالب گیری کند. نمونه های پروتز به منظور تعیین مشخصات ، شکل، رنگ و مدل نهایی در دهان قرار می گیرد. به محض طراحی و تولید پروتز متحرک ، در صورت عدم نیاز به تنظیم، آماده استفاده بیمار می شود. پروتز را می توان در همان روز با برداشتن دندان های بیمار وارد کرد. به این مدل  پروتز فوری گفته می شود. با این حال ، این نوع پروتزها اغلب باید تغییر یافته و جایگزین شوند زیرا بافت های دهان بهبود یافته و کوچک می شوند. اگر احساس کردید که ممکن است به دندانپزشکی احتیاج داشته باشید ، اولین چیزاین است که به دندانپزشک مراجعه نموده و از او بخواهید آن را معاینه کند. اگر تمام دندان های شما به طور قابل توجهی به بیماری پریودنتال یا پوسیدگی گسترده آلوده باشند ، ممکن است شما نیازمند پروتز قوی تری باشید. با این وجود می توان دندان ها را نجات داد و ما ترجیح می دهیم قبل از در نظر گرفتن جایگزینی آنها، دندان ها را نجات دهیم.

.چنانچه تمایل به دریافت وقت دندانپزشک کشیدن دندان در مطب دارید، با شماره های کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر دلنوا تماس بگیرید
.همچنین مشاوران این مرکز پاسخگوی سوالات احتمالی شما خواهند بود

 

 

https://www.amherst-dentist.com/dentures-and-partial-dentures/منبع مقاله:

برچسب ها :
اشتراک گذاری :

کانال تلگرام

@DoctorDelnava

ساعت کاری

روزهای زوج ساعت۱۵:۰۰ تا ۱۹:۳۰ روزهای یکشنبه و سه شنبه ۱۰:۰۰ الی ۱۳:۳۰

آدرس

تهران، انتهای خيابان مطهری ( بعد از شریعتی خیابان شهدای ناجا )، نبش چهار راه سروش، پلاك ۲، طبقه ۵، واحد ۱۰