ساعات کاری : روزهای زوج ساعت ۱۲ الی ۱۹ - یکشنبه و سه شنبه ۱۰ الی۱۴

مزایای کامپوزیت های باند شونده ( Bonding)

کامپوزیت دندان باند شونده

با نگاه کردن به آینه و توجه به دندان خرد شده یا ترک خورده می توانید احساس کنید کابوستان زنده می شود! هزینه های کامپوزیت دندان برای امور زیبایی ممکن است بسیار زیاد به نظر برسد و بسیاری از بیماران مطمئن نیستند که آیا می خواهند این کاررا انجام دهند یا خیر. دراینجاست که پیوند دندان می تواند گزینه مناسبی برای کسانی باشد که با آسیب های دندانی و نواقصی نظیر ترک ، تراشه ، لکه ، عقبروی لثه و شکاف های بزرگ مواجه هستند.

کامپوزیت های باند شونده چیست؟

فرایند ترمیم دندان با نوعی مواد پلیمری و رزینی مناسب است که می تواند برای رفع نواقص دندان استفاده شود. این ماده درمحل قرار گرفته شده در دندان سخت شده و باعث می شود با دندانهای اطراف آن مطابقت داشته باشد و با لبخند شما طبیعی به نظر برسد.

کامپوزیت های باند شونده چگونه کار می کند؟

دندانپزشک روند درمان را با معاینه دندان و تصمیم گیری در مورد برنامه درمانی شروع می کند. سپس مواد رزینی کامپوزیت را انتخاب می کند که به بهترین وجه با رنگ دندان های اطراف مطابقت داشته باشد.

 پس از زدودن لایه بیرونی دندان ، کامپوزیت را با استفاده ازباندینگ اعمال می کند. دندانپزشک می تواند کامپوزیت را به گونه ای شکل دهد که قبل از باندینگ آن در محل با لایت یا نورهای مخصوص ، تغییرات صحیحی در دندان شما ایجاد کند. در طی مراحل قالب گیری ، دندانپزشک می تواند ترک ها و شکاف ها را پر کند یا یک دندان را به طور کامل تغییر شکل دهد. استفاده از لایت باعث می شود کامپوزیت درست مانند قسمتی از دندان در محل مورد نظر قرار گیرد. برای براق شدن آن ، دندانپزشک کامپوزیت را صیقل می دهد.

مزایای کامپوزیت های باند شونده دندانپزشکی

مزایای کامپوزیت های باند شونده دندانپزشکی

زمانی که به مطب برای تعیین اینکه آیا کامپوزیت گزینه ای مناسب است یا خیر با پزشک خود مشورت کنید.

ترمیم با کامپوزیت دندان به طور کلی برای هر کسی که دندان شکسته ، ترک ، شکاف بین دندان یا دندانهای خیلی کوتاه را تجربه کرده اند ، مناسب است.

روند کار چقدر طولانی است؟

ترمیم با کامپوزیت راهی آسان برای ایجاد تفاوت چشمگیر در ظاهردندان های بیمار است ، بدون آنکه وقت و هزینه زیادی را هدر دهد. بیشتر روش های ترمیم با کامپوزیت در بعضی از دندان ها کمتر از یک ساعت و نیم طول می کشد.

روند کار چقدر طولانی است؟

آیا کاپوزیت زدن دندان ها با درد همراه است؟

ترمیم با کامپوزیت عموما روندی بدون درد است. اما در مواردی که به دلیل پوسیدگی یا آسیب جدی به دندان آسیب رسیده است ، ممکن است دندانپزشک شما از بی حسی موضعی استفاده کند. ترمیم با کامپوزیت نیازی به تراش زیاد حفره ندارد و این امر روشی بسیار ساده و بدون نگرانی است. در بعضی موارد ، مردم کامپوزیت سنتی را برای حفره ها انتخاب می کنند. در این موارد ، استفاده از برخی بی حس کننده های موضعی ممکن است لازم باشد.

مراقبت از دندان هایی که با کامپوزیت ترمیم شده است

پس ازترمیم دندان ، بیمار وظیفه دارد بهداشت دهان و دندان خوبی را مانند مسواک زدن و نخ دندان به صورت مرتب ادامه دهد. در حالی که بخش کامپوزیتی دندان واقعی نیست ، اما باید با احتیاط با آن رفتار کرد. در صورت مراقبت مناسب ، بخش های کامپوزیتی می توانند تا هفت سال دوام بیاورند!

در حالی که برخی از دندانهای ترمیم شده با کامپوزیت می توانند تغییررنگ بدهند ، دندانپزشک شما به طور کلی می تواند این لکه ها را از بین ببرند.

آیا ترمیم دندان با کامپوزیت ارزش آن را دارد؟

ترمیم با کامپوزیت راهی آسان و بدون درد را برای بیماران فراهم می کند که با یک مراجعه سریع به دندانپزشک لبخند روشن تری دریافت کنند. به لطف ترمیم با کامپوزیت ، بیماران می توانند بدون نیاز به ارتودنسی، شکاف های بین دندان های خود را ببندند و همچنین می توانند دندان های ترک خورده و شکسته را ترمیم و ظاهری جدید پیدا کنند. از آنجا که پیوند یک فرایند ساده است، بسیارارزان است. پیوند زدن جایگزین مناسبی برای هر بیمار است که بدون پرداختن قیمت های عظیم گزینه های بلند مدت مانند ارتودنسی یا درمان های ارتودنسی نامريی ، لبخند بهتری را می خواهد.

 از طریق ترمیم با کامپوزیت ، افراد این فرصت را دارند که با رفع نواقص با ماده ای که با دندان اصلی مطابقت دارد ، لبخند زیبای خود را بازگردانند.برای داشتن لبخند کامل، نیازی به یک رویای دورازذهن نیست.

ترمیم با کامپوزیت دندان باعث دستیابی به دندان های سالم بدون برچسب قیمت بزرگ می شود و دلیل بزرگی برای نشان دادن لبخند خواهید داشت!

چنانچه تمایل به دریافت وقت دندانپزشکی جهت کاشت دندان در مطب دارید، با شماره های کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر دلنوا تماس بگیرید.

همچنین مشاوران این مرکز پاسخگوی سوالات احتمالی شما خواهند بود

برچسب ها :
اشتراک گذاری :

کانال تلگرام

@DoctorDelnava

ساعت کاری

روزهای زوج ساعت۱۵:۰۰ تا ۱۹:۳۰ روزهای یکشنبه و سه شنبه ۱۰:۰۰ الی ۱۳:۳۰

آدرس

تهران، انتهای خيابان مطهری ( بعد از شریعتی خیابان شهدای ناجا )، نبش چهار راه سروش، پلاك ۲، طبقه ۵، واحد ۱۰